Vestavěné skříně Olomouc2019-01-29T21:12:13+00:00

Vestavěné skříně Olomouc

Poradíme vám, kde sehnat kvalitní vestavěnou skříň

Vestavěné skříně i obývací stěny jsou trendy

Obývací a předsíňové stěny či vestavěné a šatní skříně jsou součástí snad každé domácnosti. Všechny slouží jedinému účelu – uchovávat přehledně a hlavně úsporně vaše oblečení a další věci, které nechcete mít pořád na očích. Jak ale vybrat ten správný nábytek? Rádi vám poradíme.

šatní skříň Olomouc

Nejprve se podíváme na vestavěné skříně v Olomouci, ty se pořizují zejména do větších prostorů, které by jinak například jiné využití mít ani nemohly. Různá zákoutí se dají po dohodě s prodejcem a výrobcem dokonale přizpůsobit danému místu, které tak získá úplně jiný ráz. Důležitá je v tomto případě jediná věc – mít potřebný finanční obnos a také mít trochu vkus. Výhodou je, že v olomouckém kraji najdete řadu prodejců, kteří vám rádi poradí, co pro vás bude nejlepší, a jak při výběru postupovat. Pokud už kupujete hotovkou rozloženou skříň a nenecháváte si jí vyrábět na míru, doporučujeme vám si předem vše detailně proměřit, aby se vám daný kus nábytku do bytu, ale třeba i do kanceláře vešel.

Moderní design i funkčnost

Firmy v Olomouci vám skříň či obývací stěnu vyberou, vyrobí i sestaví přesně podle vašich nároků. Můžete se těšit na speciální šatní tyče, zásuvkové a policové systémy na míru i na otevírací dveřní systémy. U výrobců a prodejců v olomouckém kraji si samozřejmě můžete vybírat z katalogů, ve kterých zaručeně najdete to, co hledáte. Takže je pro vás připraveno množství barevných variant i druhů materiálu. Rádi vám je zhotoví v dekoru klasických evropských dřevin v různých odstínech. Těšit se ale můžete i na exotické vzory a nejnovější světové trendy.

vestavěná skříň na míru v Olomouci

Jaký zvolit materiál?

Nejlevnější variantou jsou skříně z lamina. Jejich velkou výhodou je kromě ceny i velké množství designových variant, které máte na výběr. Díky tvrdosti materiálu také oceníte jejich velkou odolnost proti mechanickému poškození. Údržba tohoto materiálu je také velmi jednoduchá, lamino stačí jen otřít hadříkem. Musíte si dát ale pozor na to, aby se do laminátu nedostalo vlhko, to by jej totiž mohlo poškodit. U některých prodejců také najdete nábytek z foliované dřevotřísky nebo z takzvaných MDF desek. Druhý jmenovaný materiál je oproti tomu prvnímu jemnější a má hrubší strukturu. Údržba je pak stejná jako u lamina. Výhodou foliovaných dřevotřísek a MDF desek je ale v tom, že jsou odolnější vůči vlhkosti.Doporučujeme vám výběr materiálu nechat alespoň částečně na profesionálovi. Umístění vestavěné skříně je totiž vždy velmi individuální, někde se může například vyskytovat větší vlhkost atd. Takže si nechte rozhodně poradit. Jen tak na okraj, věděli jste, že slovo nábytek původně označovalo vše, co člověk nabyl, ať už to byl třeba nůž, hrábě, sekera či stůl. Až později se tak začalo označovat zařízení našich domácností v podobě skříní a dalších kusů „nábytku“.Nezapomeňte, že vestavěné skříně lze umístit i samostatně ve volném prostoru. Můžete jimi vyřešit i architektonické nedostatky daného místa. Pokud je například někde křivý roh, odborník si s tím samozřejmě poradí. Není pro něj ani problém vestavět skříň do výklenků či rozdělovat velké prostory. Dají se z jich také skládat různé individuální tvary, což je hodně využívané například v podkrovních bytech a netradičně řešených prostorech. Vestavěná i volně stojící pak může být i předsíňová stěna, která šetří místo a nemusíte díky ní mít oblečení a další věci uložené například v ložnici či v obývacím pokoji.

Skříň za pár stovek i za desetitisíce

¨Pokud se podíváme na klasické volně stojící skříně, situace tu je samozřejmě stejná. Záleží na tom, k čemu daný nábytek potřebujete. Někomu totiž stačí dnes velmi oblíbené – takzvané „nomádské“ skříně. Prodávají se rozložené, sestavíte s je z hliníkových trubek a přetáhnete přes ně plachtu. Máte tak lehkou, praktickou a jednoduchou skříň, kterou kdykoliv můžete rozložit, sbalit, dát do přiloženého vaku, hodit si jí na rameno a jít dál. Pokud ale uvažujte o tom, že už někde budete natrvalo. Vyplatí se přemýšlet o sofistikovanějším provedení. Znovu samozřejmě záleží na tom, kolik máte oblečení, kdo bude skříň používat, jaké druhy oblečení do ní potřebujete naskládat. Pokud vám jde jen o trička, mikiny, bude vám stačit policová skříň. Pokud do ní ale chcete uskladnit například večerní šaty, drahá saka a jiné kusy společenského oděvu, bude potřeba zvolit kvalitní skříň s tyčí na ramínka, ve které se vám oblečení nebude muchlat a bude po vyjmutí jako ze škatulky, připravené k použití. Pro bližší seznámení s daným produktem, je dobré se podívat na webové stránky prodejců a výrobců v Olomouci. Přesné ceny se tak dozvíte až po jasně stanovených požadavcích (rozměrech skříně, zvoleném materiálu či počtu dveří). Na základě dané specifikace pak prodejce většinou zcela zdarma provede cenovou kalkulaci, na základě které se rozhodnete.

CHCI PODPULTOVNÍ NABÍDKU: získejte u NÁS

V Olomouci získáte tu nejlepší cenu s naší pomocí. Díky našim partnerům a zkušenostem pro vás umíme získat lepší cenu až o 20 % levněji než byste mohli najít sami.Neváhejte získat tu nejlepší nabídku právě od nás:

Obývací stěny jsou zpět

Velkou oblibu mají stále i různé obývací stěny. Samozřejmě zde nemluvíme o „monstrech“ ze sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. Dnes se vyrábějí vzdušné, jednoduché a designově skvěle vyvedené kusy nábytku z ušlechtilých materiálů, které váš domov dokonale promění. Obývací stěny jsou totiž v kurzu, a to zejména díky široké nabídce výrobců. Ti se dnes drží těch nejnovějších trendů a používají nejrůznější materiály a hrají si designem i stylem. V nabídce výrobců a olomouckých prodejců tak najdete klidně i menší sestavy, které jsou ideální do garsonek a malých pokojů. Naproti tomu mají v nabídce i prostorné obývací stěny. Pořídit si tak můžete dražší výrobky, ale i klasické, levné stěny pro zákazníky, kteří mají omezenější rozpočet. Sami si vyberte stěnu, která padne do vašeho obývacího pokoje, zvolte si počet skřínek, závěsné regály, designová, prosklená, osvětlená dvířka. Svažte i prostor pro vaši elektroniku, jakou jsou zesilovače, reproduktory či LCD televizory. Obývací pokoj je přece dominantou vašeho domova a podle toho by měl také vypadat.

Jaká bude cena vestavěné skříně nebo stěny?

Asi vás zajímá, kolik může taková vestavěná skříň stát, tak vězte, že za ní můžete zaplatit v rozmezí od 10 až klidně do 100 tisíc korun. Vždy záleží na tom, z čeho je vyrobena, na její velikosti a také na použitých materiálech. Za jednodílnou vestavěnou skříň s jedním zrcadlem a ocelovým rámem, o šířce jeden metr tak můžete zaplatit kolem 15 tisíc korun. Například za dvoudílnou skříň s hliníkovým rámem, dvěma zrcadli a šířkou 1,5 metru naplatíte zhruba kolem 20 tisíc korun. Za čtyřdílnou, velkou třímetrovou skříň můžete dát kolem 40 tisíc korun. Pokud se podíváme na oblíbené obývací stěny, tak za ně můžete zaplatit klidně 5, 10 až 50 tisíc korun. Vždy záleží na použitém materiálu, velikosti, kvalitě zpracování a dalších aspektech. To samé platí i u klasických volně stojících skříní. Takže je dobře se s vybraným %%jakym%% prodejcem domluvit na vašich požadavcích a on už vám poradí variantu, která pro vás bude atraktivní a cenově dostupná. Pokud jde o cenu instalace nábytku ve vaší domácnosti, tak tak je opravdu různorodá a může se pohybovat v rozmezí pár stovek až tisícikorun.

Na co si dát pozor…

Při výběru některého z výše uvedených výrobků je potřeba být tak jako u všeho obezřetný. Proto vždy nakupujte jen u prověřených výrobců a prodejců. Vždy je dobré si nejprve u někoho známého ověřit, jakou má s daným kusem nábytku a vůbec s jednáním dané firmy zkušenost. Jak se říká „na každém šprochu je pravdy trochu“. Navíc jsou to vaše peníze. Nestane se vám tak to, že po odchodu řemeslníků zjistíte, že vám například vestavěná skříň v předsíni ale vůbec nesedí. Dveře jdou po týdnu špatně otevírat, jedna stěna se kýve a vy pak máte zkaženou radost a peníze v trapu. Doporučujeme vám si proto i pořádně pročíst smlouvu, abyste věděli, na co máte právo, co konkrétního je v ceně a zda se prodávající zavazuje k nějakým opravám. Pokud je například sestavení skříně na místě pouhým bonusem a máte ve smlouvě výslovně napsáno, že je zdarma, žádné pomoci po špatně vykonané práci se už nedomůžete. Vždy pak záleží na vstřícnosti prodávajícího. To už je ale velmi individuální a na toto téma bychom si tu mohli psát hodiny. Přejeme Vám proto, ať máte při výběru dobrou ruku a, ať vám nový kus nábytku skvěle slouží. Tady máte přehled výrobců a prodejců v Olomouci: